Rapid Prototyping


 •  

  Lata doświadczeń
  w prototypowaniu 3D

  10 lat doświadczenia w prototypowaniu i produkcji modeli imitacyjnych.


 •  

  Wysokiej jakości
  skany 3D

  Jesteśmy jedynym w Polsce, certyfikowanym dystrybutorem skanerów HP SLS 3D.


 •  

  Nagradzane
  prototypy 3D

  Liczne nagrody i wyróżnienia branżowe.


 •  

  Profesjonalne
  zaplecze produkcyjne

  Największa w Europie komora do odlewania próżniowego.

 

FUNDUSZE EUROPEJSKIE

 

Solveere sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. "Zakup infrastruktury badawczo-rozwojowej umożliwiającej stworzenie działu B+R służącego działalności innowacyjnej."

Przedmiotem projektu jest zakup niezbędnej infrastruktury badawczej (środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne) w celu utworzenia w firmie działu (laboratorium) realizującego prace B+R w zakresie wykorzystania technologii druku 3D w obszarze medycyny.

Zakupiona infrastruktura B+R służyć będzie realizacji wskazanych w projekcie badań przemysłowych oraz prac rozwojowych nad wykorzystaniem technologii cyfrowej do projektowania i wytwarzania w pełni indywidualnych artykulatorów protetycznych, indywidualizacji łuków twarzowych.

Całkowita wartość projektu: 1 834 545,00 PLN

Całkowite wydatki kwalifikowane: 1 491 500,00 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 671 175,00 PLN

 

Solveere sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych mających na celu opracowanie innowacyjnej drukarki 3D działającej jednocześnie w dwóch technologiach przyrostowych opartych o efekt fotopolimeryzacji oraz spieku selektywnego proszków poliamidowych.”

Celem projektu jest opracowanie innowacyjnej technologii produktowej w zakresie nowego typu drukarki 3D wykorzystującej jednocześnie dwie technologie przyrostowe oparte o efekt fotopolimeryzacji oraz spieku selektywnego proszków poliamidowych.

Całkowita wartość projektu: 1 108 974,56  PLN

Całkowite wydatki kwalifikowane: 968 812,97 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 670 805,35 zł PLN

 

 czytaj więcej

 

 

Rozwój i wiedza

W branży Rapid Prototyping działamy nieprzerwanie od 2006 roku.

Wykorzystujemy i promujemy nowoczesne technologie z dziedziny modelowania CAD, Rapid Prototyping i skanowania przestrzennego. Dzięki ciągłym inwestycjom w najnowsze technologie posiadamy jedną z najnowocześniejszych w Polsce prototypowni, obsługiwana jest ona przez wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem. Sprostamy najbardziej wymagającym zadaniom.

 

Technologia: 3SP
Materiał: żywice akrylowe

Technologia: 3SP
Materiał: żywice akrylowe
Dokładność: 0.004 (100 μm)

ULTRA ® model drukarki 3SP™ Ortho wykorzystuje przełomową technologię druku 3D 3sp ™ Scan, Spin and Selectively Photocure- wytwarzanie obiektów przy użyciu lasera utwardzającego żywice.

Dzięki tej technologii możliwe stało się odtwarzanie struktur wewnętrznych oraz skomplikowanych kształtów. W procesie tworzenia modelu wykorzystywane są tworzywa sztuczne, które utwardza się przy pomocy wiązki lasera. Jednym z największych atutów tej metody jest jej ogromna precyzja. Grubość warstwy może wynosić zaledwie 0,03 mm, a precyzja w osiach X i Y wynosi 0,025 mm.

Model Ortho wykorzystywany jest głównie w przemyśle ortodontycznym do wytwarzania najwyższej jakości aparatów korekcyjnych. Istotną cechą urządzenia jest też możliwość wykonywania obiektów o bardzo gładkiej powierzchni (brak wyraźnych schodów, cechujących technologie przyrostowe). Wytworzone modele są stabilne, a ich absorpcja wody jest minimalna. Materiał wykorzystywany do wydruku jest także odporny na działanie wysokich temperatur. Dzięki temu model można wykorzystać do formowania próżniowego w wysokiej temperaturze.

Korzyści:

Ten sam materiał jest stosowany zarówno do budowy modelu, jak również struktur podporowych.
Minimalne odpady materiałowe.
Multimateriałowść - urządzenie pracuje na siedmiu rodzajach żywic.
System posiada autonomiczny komputer, umożliwiający szybką pracę, bez koniczności synchornizacji z innymi dodatkowymi programami.
Bardzo niewiele ruchomych części w maszynie – ułatwienie dla użytkownika.
Urządzenie plug-and-play z wbudowanym ekranem dotykowym.
Layerless - gładka powierzchnia modelu bez "schodów".
Specyfikacja techniczna
Materiał
żywice akrylowe
Dokładność 0.004 (100 μm)
Wielkość komory roboczej x y z 266 x 177.8 x 76 mm

Karta produktu

Pobierz kartę produktu