drukarki 3d, drukarka 3d, tiertime inspire D290

Technologia: FDM
Materiał: ABS
Dokładność: 0.1 mm

Drukarka Inspire D290 to połączenie drukarki biurowej z możliwościami przemysłowych systemów drukujących. Wielkość stołu roboczego jest bezkonkurencyjna w tej kategorii urządzeń. Jego wymiary wynoszą 255mm x 290mm x 320mm. Dzięki temu duże modele mogą być wykonywane w całości, bez konieczności dzielenia ich na mniejsze fragmenty.Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości komponentów, precyzja wydruku wynosi 0.1 mm.

Czynności serwisowe zostały ograniczone do minimum, dzięki czemu urządzenie może drukować nieprzerwanie nawet przez miesiąc. Drukarka nie ma także zużywających się części eksploatacyjnych. Urządzenie posiada stół roboczy (składający się z wymiennych bloków) oraz końcówki drukujące wielokrotnego użytku. Drukarka pozwala także na wznowienie drukowania po utracie zasilania. Komora robocza maszyny jest podgrzewana, dzięki czemu ABS jest chroniony przed zawilgoceniem. Poprawia to jakość wytworzonych modeli oraz pozwala w zachowaniu ich parametrów w sytuacji, gdy urządzenie jest użytkowane tylko sporadycznie. W komorze zamontowana jest też kamera, dzięki czemu postęp drukowania można obserwować na bieżąco na ekranie monitora. Drukarka Inspire D290 pozwala drukować modele z dokładnością do 0,2 mm. Dzięki oprogramowaniu dołączonemu do drukarki możemy zmieniać parametry wydruku oraz obrabiać i naprawiać modele zapisane w formacie STL. 

Specyfikacja techniczna
Materiał: ABS
Dokładność: 0.1 mm
Grubość warstwy: 0.1- 0.4 mm (regulowana)
Wielkość komory roboczej x y z: 255 x 290 x 320 mm
Gabaryty: 712 x 840 x 1600 mm
Materiał modelowy: ABS B601
Materiał podporowy: ABS S301
Wykończenie powierzchni: Nie jest wymagane
Skurcz liniowy: Detale nie wykazują skurczu
Możliwość obróbki detalu: Wydrukowane detale są wystarczająco wytrzymałe aby poddać je dodatkowej obróbce. Łatwo się malują.
Oprogramowanie do obsługi drukarki Model Wizard (najnowsza wersja), system operacyjny: Windows 2003 / XP / 2000
Połączenia z komputerem : Złącze USB
Wymagane warunki: Zasilanie: 220 VAC, 10 A, uziemienie, wydzielony obwód. Optymalna temperatura: 15st.C - 50st.C Wilgotność powietrza: 30% - 70%