Rapid Prototyping


 •  

  Lata doświadczeń
  w prototypowaniu 3D

  10 lat doświadczenia w prototypowaniu i produkcji modeli imitacyjnych.


 •  

  Wysokiej jakości
  skany 3D

  Jesteśmy jedynym w Polsce, certyfikowanym dystrybutorem skanerów HP SLS 3D.


 •  

  Nagradzane
  prototypy 3D

  Liczne nagrody i wyróżnienia branżowe.


 •  

  Profesjonalne
  zaplecze produkcyjne

  Największa w Europie komora do odlewania próżniowego.

 

FUNDUSZE EUROPEJSKIE

 

Solveere sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. "Zakup infrastruktury badawczo-rozwojowej umożliwiającej stworzenie działu B+R służącego działalności innowacyjnej."

Przedmiotem projektu jest zakup niezbędnej infrastruktury badawczej (środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne) w celu utworzenia w firmie działu (laboratorium) realizującego prace B+R w zakresie wykorzystania technologii druku 3D w obszarze medycyny.

Zakupiona infrastruktura B+R służyć będzie realizacji wskazanych w projekcie badań przemysłowych oraz prac rozwojowych nad wykorzystaniem technologii cyfrowej do projektowania i wytwarzania w pełni indywidualnych artykulatorów protetycznych, indywidualizacji łuków twarzowych.

Całkowita wartość projektu: 1 834 545,00 PLN

Całkowite wydatki kwalifikowane: 1 491 500,00 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 671 175,00 PLN

 

Solveere sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych mających na celu opracowanie innowacyjnej drukarki 3D działającej jednocześnie w dwóch technologiach przyrostowych opartych o efekt fotopolimeryzacji oraz spieku selektywnego proszków poliamidowych.”

Celem projektu jest opracowanie innowacyjnej technologii produktowej w zakresie nowego typu drukarki 3D wykorzystującej jednocześnie dwie technologie przyrostowe oparte o efekt fotopolimeryzacji oraz spieku selektywnego proszków poliamidowych.

Całkowita wartość projektu: 1 108 974,56  PLN

Całkowite wydatki kwalifikowane: 968 812,97 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 670 805,35 zł PLN

 

 czytaj więcej

 

 

Rozwój i wiedza

W branży Rapid Prototyping działamy nieprzerwanie od 2006 roku.

Wykorzystujemy i promujemy nowoczesne technologie z dziedziny modelowania CAD, Rapid Prototyping i skanowania przestrzennego. Dzięki ciągłym inwestycjom w najnowsze technologie posiadamy jedną z najnowocześniejszych w Polsce prototypowni, obsługiwana jest ona przez wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem. Sprostamy najbardziej wymagającym zadaniom.

 

Technologia: 3SP
Materiał: żywice akrylowe

Technologia: 3SP
Materiał: żywice akrylowe
Dokładność: 0.004" (100 μm)/HD 0.002" (50 μm) osie X Y; 0.001"-0.004" (25-100 μm) oś Z

EnvisiontecTEC Xtreme® 3SP™ to mniejsza siostra drukarki wielkoformatowej Xede 3D. Wymiary komory roboczej netto urządzenia to 254 x 381 x 330 mm.

Drukarka Xtreme® 3SP™ 3D wykorzystuje przełomową technologię EnvisionTEC 3SP ™.Dzięki zamieszczeniu lasera na specjalnej prowadnicy, umieszczonej na niewielkiej wysokości względem utwardzanej kolejnej warstwy modelu, możliwe było zastosowanie dużo słabszych mocą laserów, utrzymujących tą samą jakość, co w przypadku bardzo drogich urządzeń pracujących w technologii SLA. Urządzenie to oferuje wysoką jakość w racjonalnej cenie. Dodatkowo, głowica lasera jest umieszczona na prowadnicy i porusza się liniowo nad taflą żywicy. Dzięki temu na całym stole roboczym odległość od ekspozycji lasera do tafli utwardzanego modelu jest jednakowa.

Technologia ta po raz pierwszy została zaprezentowana podczas targów Euromold we Frankfurcie, w grudniu 2013 roku i stanowi ona swoiste novum w dziedzinie wytwarzania modeli opartych o urządzenia generatywne.

Xtreme® 3SP™ 3D jest dostarczany w komplecie ze specjalnym oprogramowaniem, dającym możliwość profesjonalnego ustawienia modeli na stole roboczym, jak też generowania specjalnych struktur podporowych. Dzięki zastosowaniu technologi 3SP™ powierzchnie wydrukowanych modeli nie wykazują schodkowanej struktury, typowej dla technologii przyrostowych. Najważniejszą zaletą tej technologii jest jednak bardzo duża dokładność wykonania modeli - grubość warstwy dochodzi do 0,03 mm a dokładność w osiach X,Y- 0,025 mm.

Korzyści:

Pojedynczy materiał jest stosowany zarówno do budowy modeli, jak też struktur podporowych.
Minimalne odpady materiałowe.
Multimateriałowość - urządzenie pracuje na siedmiu rodzajach żywic.
System posiada autonomiczny komputer, umożliwiający szybką pracę, bez konieczność synchronizacji z innymi programami.
Bardzo niewiele ruchomych części w maszynie – ułatwienie dla użytkownika.
Urządzenie plug-and-play, posiada wbudowany ekran dotykowy.
Layerless – idealnie gładka powierzchnia wytwarzanych modeli.
Specyfikacja techniczna
Materiał
żywice akrylowe
Dokładność 0.004" (100 μm)/HD 0.002" (50 μm) osie X Y; 0.001"-0.004" (25-100 μm) oś Z
Wielkość komory roboczej x y z 266 x 177.8 x 193 mm

Karta produktu

Pobierz kartę produktu