Rapid Prototyping

Technologia: 3SP
Materiał: żywice akrylowe

Technologia: 3SP
Materiał: żywice akrylowe
Dokładność: 0.004" (100 μm)/HD 0.002" (50 μm) osie X Y; 0.001"-0.004" (25-100 μm) oś Z

EnvisiontecTEC Xtreme® 3SP™ to mniejsza siostra drukarki wielkoformatowej Xede 3D. Wymiary komory roboczej netto urządzenia to 254 x 381 x 330 mm.

Drukarka Xtreme® 3SP™ 3D wykorzystuje przełomową technologię EnvisionTEC 3SP ™.Dzięki zamieszczeniu lasera na specjalnej prowadnicy, umieszczonej na niewielkiej wysokości względem utwardzanej kolejnej warstwy modelu, możliwe było zastosowanie dużo słabszych mocą laserów, utrzymujących tą samą jakość, co w przypadku bardzo drogich urządzeń pracujących w technologii SLA. Urządzenie to oferuje wysoką jakość w racjonalnej cenie. Dodatkowo, głowica lasera jest umieszczona na prowadnicy i porusza się liniowo nad taflą żywicy. Dzięki temu na całym stole roboczym odległość od ekspozycji lasera do tafli utwardzanego modelu jest jednakowa.

Technologia ta po raz pierwszy została zaprezentowana podczas targów Euromold we Frankfurcie, w grudniu 2013 roku i stanowi ona swoiste novum w dziedzinie wytwarzania modeli opartych o urządzenia generatywne.

Xtreme® 3SP™ 3D jest dostarczany w komplecie ze specjalnym oprogramowaniem, dającym możliwość profesjonalnego ustawienia modeli na stole roboczym, jak też generowania specjalnych struktur podporowych. Dzięki zastosowaniu technologi 3SP™ powierzchnie wydrukowanych modeli nie wykazują schodkowanej struktury, typowej dla technologii przyrostowych. Najważniejszą zaletą tej technologii jest jednak bardzo duża dokładność wykonania modeli - grubość warstwy dochodzi do 0,03 mm a dokładność w osiach X,Y- 0,025 mm.

Korzyści:

Pojedynczy materiał jest stosowany zarówno do budowy modeli, jak też struktur podporowych.
Minimalne odpady materiałowe.
Multimateriałowość - urządzenie pracuje na siedmiu rodzajach żywic.
System posiada autonomiczny komputer, umożliwiający szybką pracę, bez konieczność synchronizacji z innymi programami.
Bardzo niewiele ruchomych części w maszynie – ułatwienie dla użytkownika.
Urządzenie plug-and-play, posiada wbudowany ekran dotykowy.
Layerless – idealnie gładka powierzchnia wytwarzanych modeli.
Specyfikacja techniczna
Materiał
żywice akrylowe
Dokładność 0.004" (100 μm)/HD 0.002" (50 μm) osie X Y; 0.001"-0.004" (25-100 μm) oś Z
Wielkość komory roboczej x y z 266 x 177.8 x 193 mm

Karta produktu

Pobierz kartę produktu